Дожнивовує й «Миролюбівське» PDF Друк e-mail
Написав Administrator   
Четвер, 14 серпня 2014, 07:22

Житомирський район віджнивував. У день приїзду нашого кореспондента  до сільськогосподарського підприємства ПП «Миролюбівське», виробнича база якого розташована у Миролюбівці та Кодні, добирався останній урожай вівса на полі під Леонівкою. Минулої осені з цього поля ми давали матеріал про збирання кукурудзи, а про проведення весняно-польових робіт нашим читачам у квітні розповів  виконавчий директор Олександр Петелюк. Тоді він звернув увагу на диво сприятливу погоду, що встановилася ще з початку березня, яка сприяла вчасному і якісному виконанню весняних землеробських робіт. А от у травні та червні погода знову показала свій норовливий характер - пішли дощі, які негативно вплинули на розвиток та достигання культур. Через це частину врожаю було втрачено і на якість зерна це також далося взнаки. Ніби компенсуючи цю свою витівку, на жнива погода знову роздобрилася і дала змогу аграріям зібрати урожай у сприятливих умовах.

Цього року  ранні  зернові миролюбівці збирали з площі у дев’ять сотень гектарів. Найбільше скосили пшениці озимої та ярої з 550 га, ярого ячменю з сотні гектарів, вівсу - з 60-ти тощо. Середня урожайність склала 37,3 центнера з гектара.

До збирання урожаю 2014 року було залучено два десятки чоловік та чотири комбайни. Турбота про технічний стан техніки було покладено  на головного інженера господарства Володимира Білоуса і він з цією справою впорався належним чином. Щодня зерновий конвейєр працював увесь світлий час, було організовано й харчування в полі.

Зерно нового урожаю завезено на склад, де й очищується до потрібної кондиції. Там роботою керує комірник Володимир Шевчук.

Водночас відбувається й пакування соломи в тюки, яких вже зроблено більше шести сот. Закладено золотисті «відходи» зернових й у скирди. Це значно спростить утримання поголів’я великої рогатої худоби взимку, адже у ПП «Миролюбівське», на відміну від більшості господарств району, постійно утримується п’ятсот голів ВРХ, з яких 135 корів. Піде взимку на ферми й солома проса, яку мають збирати згодом.

Дотримуються миролюбівці й одвічного хліборобського графіка: почалася підготовка грунту під урожай наступного року.

То ж урожай ранніх зернових у ПП «Миролюбівське» зібрано. Тепер актуальним постає питання ціни на зернові культури. Як сказав виконавчий директор О.Петелюк, вони нині, порівняно з минулорічними, зросли лише на 10%. А якщо врахувати, що гривня продовжує обвалюватися і вже за один долар потрібно віддати більше 13,5 гривень, то турбот в українських аграріів, щоб звести кінці з кінцями, лише збільшиться. Залишається лише побажати їм успіхів у цій нелегкій справі.

Наш кор.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Новости от KINOafisha и TVgid
Загрузка...
Загрузка...