У Ліщині – битва за врожай PDF Друк e-mail
Написав Administrator   
Понеділок, 04 серпня 2014, 11:49

Сільськогосподарське підприємство СТОВ «Ліщинське» є одним з найпотужніших не лише в Житомирському районі, а й на Житомирщині загалом. Цього року погода по-різному ставилася до землеробів: у березні та квітні була ідеальною для проведення весняно-польових робіт, потім, у період визрівання ранніх зернових, два місяці йшли дощі, що знизило якість зернових культур і цим зменшило їх ціну на 20%, і от у період жнив знову встановилася тепла й сонячна погода. Навіть занадто тепла – навіть у тіні температура сягає 35-37 градусів, хоча комбайнерам, які працюють в полях на сучасних комбайнах, кондиціонери створюють нормальні умови для праці.   Але за час дощів земля промокла так, що на  деяких місцях комбайни грузнуть і потребують допомоги тягачів.

Днями за роботою зернового конвейєра у СТОВ «Ліщинське» спостерігав наш кореспондент.

 

Як розповів керівник  господарства Олег Мазур, на той день було вже зібрано більше 60% урожаю ранніх зернових культур: озимого ячменю з площі 460 гектарів при урожайності у 50 центнерів з гектара, озимого ріпаку з чотирьох сотень га при урожайності 30 ц/га, озимої пшениці з 350 га (50 ц/га), ярого ячменю з 500 га (45 ц/га).

З тих зернових, що вже на зерноскладі підприємства, можна назвати 2200 тонн озимого ячменю, 2500 т ярого ячменю, 1800 т озимої пшениці.

Щодо середньої урожайності О.Мазур говорить, що вона на рівні минулого року (50 ц/га), але якість гірша – через дощі у травні-червні.

Одночасно працівники господарства проводять підготовку грунту до посіву урожаю наступного року і вже з 5 серпня розпочали посів озимого ріпаку. У виробничому конвейєрі задіяно 6 комбайнів, десять автомобілей. Організовано дворазове харчування в полі.

Слід додати, що двох  працівників зі СТОВ «Ліщинське» призвано до лав армії. Це Віталій Лисенко, електрик, який у війську служить зв’язківцем, та Олександр  Русятинський, водій, який і служить водієм. Нещодавно господарство закупило й передало їм бронежилети.

Ось так ліщинські хлібороби ведуть битву за врожай і беруть безпосередню участь у битві на цілісність української держави.

В.Івановський

 

На знімку (зліва направо): головний агроном СТОВ "Ліщинське" Ю.Колодюк, керівник господарства О.Мазур та комбайнер В.Синянос.

Останнє оновлення на Понеділок, 04 серпня 2014, 12:04
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Новости от KINOafisha и TVgid
Загрузка...
Загрузка...